PKF Pilica

Krótko o projekcie w który włączył się nasz klub:

28 stycznia do grona klubów filialnych Akademii Rakowa dołączył MLKS Pilica Koniecpol. Byliśmy czwartym klubem, który dołączył do tego projektu.

  • Jako wprowadzenie w temat załączamy wywiad Prezesa MLKS Pilica Koniecpol  dla serwisu RKS RAKÓW Częstochowa - " Mój syn trenował w Akademii Rakowa przez 3,5 roku. Obserwowałem, jak zmienia się Akademia pod rządami dyrektora Marka Śledzia. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tej metamorfozy. Wierzę, że dzięki tej współpracy podejście do szkolenia w Koniecpolu zmieni się o 180 stopni. Naszym celem jest zarażenie jak największej liczby dzieci miłością do piłki nożnej. Chcemy odciągnąć najmłodszych mieszkańców naszego miasta sprzed komputera i edukować ich przez sport, a dołączenie przez nas do grona klubów filialnych Rakowa nam to ułatwi - powiedział prezes MLKS Pilicy Koniecpol pan Michał Wichrowski."
  • Najważniejszym elementem, która ma przynieść współpraca między naszymi klubami jest wprowadzenie nowej metodyki szkolenia. Chcemy skupić się głównie na młodzieży, która w przyszłości będzie filarem naszego klubu.
  • Jest to też szansa dla naszych najmłodszych zawodników ponieważ dzięki tej współpracy mają dużą szanse rozwoju oraz tzw. "otwarte drzwi" na grę w piłka na wyższym poziomie być może za kilka lat będziemy mogli się pochwalić naszym wychowaniem, który wystepuje na najwyszym poziomie rozgrywek.
  • Nabór do naszej akademi cały czas trwa. Serdecznie zapraszamy chłopców. ( Poniżej jako zdjęcie jest załączona ulotka) na, której zawarte są wszystkie niezbędne informacje.